Obraz mówi więcej niż tysiąc słów - tę maksymę zna chyba każdy z nas. Profesjonalnie wykonane zdjęcia są przepustką do wyróżnienia swojej oferty wśród setek innych.


Mając do sprzedaży bądź wynajęcia nieruchomość na pewno wielu z Was zdaje sobie sprawę, że konkurencja w tej branży jest przeogromna. Mnogość ofert w serwisach ogłoszeniowych sprawia, że coraz ciężej przebić się ze swoją propozycją. Są jednak sprawdzone sposoby, aby to właśnie Twoją ofertę zobaczyło znacznie więcej osób.


Na samym początku: przygotuj wnętrze. Podobnie jak przed wyjściem na ważną uroczystość - każdy z nas dba o odpowiedni ubiór, a płeć piękna dodatkowo o makijaż, tak samo nieruchomość musi być odpowiednio przygotowana do jej prezentacji. Poza porządkiem, co wydaje się oczywiste, schowaj wszelkie nieistotne przedmioty jak papiery, czy ubrania. Odkurz i umyj podłogę, a także zetrzyj kurze. Wczuj się następnie w potencjalnego kupca i w perspektywę jego pierwszego wrażenia: co najbardziej rzuca się w oczy, a co razi? Z całą pewnością dodatki w odpowiednich kolorach takie jak kwiaty, owoce, poduszki, świece czy nawet butelka wina sprawią, że wnętrze stanie się bardziej przyjazne. Wszystko gotowe? Świetnie!


Teraz czas zatrudnić fachowca, który wykonana profesjonalne zdjęcia nieruchomości Olsztyn. Najlepiej fotografować wnętrza w godzinach porannych lub popołudniowych. Co ciekawe, zdjęcia mogą być również wykonywane w pochmurny dzień, a nawet deszczowy. Wtedy też chmury zmiękczają światło słońca, które byłyby widoczne w bezchmurny, słoneczny dzień.


Dbając o jakość usług pamiętam, by podczas fotografowania wnętrz zachować pewne reguły: zachowuję piony i poziomy, dbam o odpowiedni balans bieli (temperaturę barwową światła), a także unikam fotografii z pozycji ptasiej (z góry), czy też żabiej (z dołu). Dokładam również wszelkich starań, aby każdy kadr zawierał odpowiednią ekspozycję. Wiem, że nie mogę sobie pozwolić na prześwietlone lub niedoświetlone zdjęcia, czy też jakiekolwiek szumy. Pamiętam także o niezwykle istotnej w prezentacji nieruchomości głębi obrazu.


W każdym zleceniu staram się, aby dane zdjęcie ukazywało miejsce zbiegu dwóch ścian. Chyba każdemu chodzi o to, aby pokazać, że w danym mieszkaniu lub domu jest sporo przestrzeni. Mogłoby się wydawać, że zrobiłem tyle, ile mogłem, ale... to dopiero połowa mojej pracy.


Drugą część stanowi postprodukcja. W każdej sesji wykonuję zdjęcia w formacie RAW, aby zachować jak najwięcej informacji i móc wykonać precyzyjną obróbkę. W ciągu 24 godzin przesyłamy Państwu profesjonalne zdjęcia, które zachwycą niejedną osobę i pozwolą na szybką sprzedaż lub wynajęcie nieruchomości.